Поняття про .NET

Під .NET будемо розуміти модель, розроблену Microsoft, в рамках якої програмне забезпечення стає незалежним від платформи і апаратного забезпечення. Причому ця модель орієнтована на роботу через Інтернет.

Під .NET будемо розуміти модель, розроблену Microsoft, в рамках якої програмне забезпечення стає незалежним від платформи і апаратного забезпечення. Причому ця модель орієнтована на роботу через Інтернет.
Однією з переваг .NET є те, що за допомогою різних мов .NET програмісти можуть легко обмінюватися своїм кодом. Наприклад, C# програміст може використовувати код, написаний іншим програміст VB.NET, Managed C++ або F#. Така можливість для програм, написаних на різних мовах .NET, забезпечується через використання загальної системи типів даних (Common Type System), використання єдиної інфраструктури виконання та єдиного формату скомпільованого коду (assembly).
Великою перевагою .NET технології є можливість запуску коду, який написаний і скомпільований лише один раз, для різних операційних систем і апаратних пристроїв. Ми можемо скомпілювати програму C# у середовищі Windows і потім виконати його під Windows, Windows Mobile, Windows RT або Linux. Офіційно Майкрософт підтримує тільки .NET Framework з Windows, Windows Mobile і Windows Phone, але є сторонні постачальники, які пропонують .NET реалізації інших операційних систем.
Платформа .NET містить мову C #, CLR та багато допоміжних інструментів та бібліотек, готових до використання. Існує декілька версій .NET відповідно до цільової групи користувачів:
- .NET Framework є найпоширенішою версією середовища .NET, оскільки вона маж загальне призначення. Вона використовується при розробці консольних застосунків, застосунків Windows з графічним інтерфейсом користувача, веб-застосунків та багато іншого.
- .NET Compact Framework (CF) є "легкою" версією стандартної .NET Framework і використовується при розробці застосунків для мобільних телефонів та інших пристроїв КПК за допомогою Windows Mobile Edition.
- Silverlight також є "легкою" версією .NET Framework, яка призначена для виконання у веб-переглядачах для впровадження мультимедійних і багатих Інтернет-застосунків.
- .NET для застосунків Windows Store є підмножиною .NET Framework, призначеної для розробки та виконання застосунків .NET у середовищах Windows 8 та Windows RT (так звані застосунки Windows Store).

У 2014 р. компанія Microsoft анонсувала платформу .NET Core.

.NET Core - це модульна реалізація, яка може використовуватися у різноманітних вертикальних системах, від центів обробки даних до мобільних пристроїв. Вона доступна як відкритий код, і підтримується Microsoft на Windows, Linux та Mac OSX.

 

Add comment

Loading